Vítězný Karenin

Karenin a jeho poháry
11. května 2013 jsme opět zavítali na Krajskou výstavu psů do Hradce Králové. Tentokrát nebylo tak příznivé počasí jako před rokem, nicméně výstava dopadla pro Karenina velmi dobře.
S katalogovým číslem 244 jsme v kruhu číslo 1 získali tituly Výborný 1 (V1), Vítěz třídy otevřené (VTO) a Krajský vítěz (KV).
Vyvrcholením bylo celkově druhé místo v VI. skupině FCI – honiči a barváři. Karenin tak splnil podmínky pro uchovnění, které ukládá Klub chovatelů honičů Praha. Máte-li zájem, prohlédněte si nové fotografie.

PF 2013

PF 2013

Výborný 1, Vítěz třídy mladých

Bylo teplo...
16. června 2012 se konala v Hradci Králové 42. Krajská výstava psů. Jelikož to bylo za humny a Kareninovi bylo již 14 měsíců, rozhodli jsme se do Hradce vypravit. Bylo úmorné vedro a myslím, že každý pes by raději tou dobou byl někde u vody, resp. ve vodě. I Karenin. Přesto první výstavu absolvoval se ctí a ve třídě mladých dostal to nejlepší ohodnocení – Výborný, Vítěz třídy mladých. Tím pádem Karenin splnil podmínky pro uchovnění.

Goro

Doma je ovečka
12. března 2012 oslavil Karenin první narozeniny. Je to sice stále štěně a podle veselé povahy asi ještě dlouho bude, nicméně chytrý je dost. Dost na to, aby nám doma připravil pár pekelných okamžiků... Chodíme více méně pravidelně běhat. Dnes jsme v půl osmé vyrazili ve čtyrech – kamarád Darek, můj syn Jonáš, Karenin a já. Máme v nohách asi 4 km, kdy jsem si řekl, že Karíňa prostě pustím (ano, občas zdrhne, ale vždycky se vrátí a to poměrně rychle). Jonáš říkal, že to není dobrý nápad, ale přece nebudu mít psa 15 let na vodítku, to nebaví ani mě ani psa. Prostě volno Karenine! Čumák okamžitě na zem, nasál cosi a byl od nás 300 metrů, ale stále běžel s náma. Jenže, pak zmize v lese. celý článek...

Na sněhu

Radost na sněhu
Sníh! Stejně, snad jako u všech ostatních psů, způsobil sníh velké nadšení. Hrudy se můžou házet třeba od rána do večera, energie na lov je stále dost. A to doslova. Stává se, bohužel, že nám Karenin téměř každou procházku uteče za srnkama nebo zajícem. Má to prostě v krvi. Je třeba ale dodat, že se s naprostou pravidelností do 20 minut vrátí. Tento víkend však propadl sáňkování a na lovení zvěře neměl ani pomyšlení. Lítání po kopci nahoru a dolů a zachraňovat děti i dospěláky – to ho taky moc baví. Občas pomůže vytáhnout sáňky nebo pekáč, ale nic se nesmí přehánět, je to ještě štěně. Taky se mu moc líbí běžkaři :-)